росія копіює іранські безпілотники для конфлікту в Україні

росія копіює іранські безпілотники для конфлікту в Україні

Важливою подією в триваючій війні в Україні стало те, що росія виробляє власні версії іранських безпілотників, зокрема Shahed-136, і застосовує їх проти українських сил. Незважаючи на міжнародні санкції, спрямовані проти російського виробництва зброї, ці копії безпілотників, відомі як “Геран-2”, зараз використовуються в бойових діях. У цій статті ми заглиблюємося в деталі цього тривожного викриття та його наслідки.

Походження “Геран-2

Безпілотники “Геран-2”, які використовує Росія, схоже, є російською копією іранського “Шахед-136”. Дослідники, які вивчали ці безпілотники на південному сході України, виявили, що, хоча вони схожі на іранські Shahed-136, вони містять електронні компоненти, характерні для російських безпілотників-розвідників. Більше того, використані матеріали та внутрішня структура цих безпілотників значно відрізнялися від тих, що виробляються в Ірані.

Це розслідування було проведене Conflict Armament Research, незалежною групою, що базується в Британії і спеціалізується на виявленні та відстеженні зброї, яка використовується в конфліктах.

Односторонні ударні безпілотники в українському конфлікті

Shahed-136, як і Geran-2, належить до категорії безпілотників односторонньої атаки, які часто називають безпілотниками-камікадзе. Це невеликі літальні апарати з гвинтовим приводом, які вибухають при зіткненні з землею. Вони не потребують злітно-посадкової смуги для запуску і є дуже ефективними в бойових умовах.

Вплив на конфлікт

Використання Росією копій іранських безпілотників знаменує собою значний розвиток подій в українському конфлікті, що триває. Вважається, що безпілотники “Геран-2” можуть нести близько 80 фунтів вибухівки і мають радіус дії близько 600 миль. Це вітчизняне виробництво дозволяє Росії підтримувати свої схеми атак, використовуючи ці безпілотники з одностороннім рухом.

Технологія супутникової навігації

Як “Шахід”, так і російський “Геран-2” використовують сигнали супутникової навігації для досягнення запрограмованих цільових точок. Незважаючи на міжнародні санкції, спрямовані на обмеження доступу Росії до електронних пристроїв іноземного виробництва, країні вдалося придбати необхідні компоненти на світовому ринку, що дозволяє виробляти сучасну зброю.

Підняті питання

Результати цього розслідування ставлять питання щодо експортного контролю та заходів з протидії перенаправленню. Багато компонентів, знайдених у безпілотниках “Герань-2”, були виготовлені після лютого 2022 року, що свідчить про те, що, незважаючи на санкції, росія продовжує їх постачати. Це створює значний виклик міжнародним зусиллям, спрямованим на обмеження потоку технологій до зон конфліктів.

Еволюція військових технологій

Шахед-136 і його російський аналог висвітлюють еволюцію військових технологій. Адаптуючи і копіюючи іранські безпілотники, росія прагне зберегти потенціал, підвищити ефективність і зменшити витрати. Такий розвиток подій підкреслює необхідність постійної пильності і інновацій у протидії новим загрозам.

Насамкінець, копіювання іранських безпілотників Росією для використання в українському конфлікті підкреслює динамічний характер сучасної війни. Міжнародне співтовариство повинно реагувати на виклики, що виникають у зв’язку з таким розвитком подій, оскільки вони мають далекосяжні наслідки для зон конфліктів і глобальної безпеки.